O nas
Zainspirowani przez naszych gości do tworzenia wartości i satysfakcji klientów

O Leonardo Hotels

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, ma w swoim portfolio hotele zlokalizowane na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Polski, Czech, Węgier, Hiszpanii i Włoch.. Portfolio hoteli firmy działającej w 8 krajach i 37 regionach obejmuje 84 hotele dysponujące ponad 14 500 pokojami. Rodzina marek obejmuje sieci Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz NYX Hotels by Leonardo Hotels. Hotele te, położone w centrach miast, słyną z wysokiej jakości i standardu obsługi oraz stylowego wystroju wnętrz z akcentami regionalnymi.

W każdym hotelu sieci Leonardo to goście oraz ich indywidualne życzenia i potrzeby są w centrum uwagi. Dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu pobyt w naszych hotelach jest niezapomnianym doświadczeniem. To właśnie takie podejście od początku kształtuje wizerunek naszej firmy. U nas każdy może się zrelaksować i poczuć swobodnie, niezależnie od tego, czy celem jego podróży jest biznes, czy też wypoczynek.

Sieć Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group założonej w 1998 roku przez Davida Fattala. Odznacza się ona dynamicznym rozwojem i obejmuje 220 hoteli o łącznej liczbie ponad 42 000 pokoi w 107 miejscowościach i 19 krajach - zarówno na terenie Europy, jak i w Izraelu. W skład portfolio marki wchodzą: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Jurys Inn, Apollo Hotels oraz Herods. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com

Nasza wizja

Być pierwszym wyborem dla każdego, kto ceni sobie prawdziwą gościnność.

Nasza misja

Naszym pragnieniem jest zdobycie serc i umysłów naszych gości. Czynimy to poprzez zapewnienie wyjątkowej obsługi, tworzenie niezapomnianych doświadczeń i ciągłe kwestionowanie standardów gościnności.

Ponad 200 hoteli w ponad 100 miejscowościach
Najważniejsze fakty
Europa
  • 160+ Hoteli
  • 85+ Miejsc przeznaczenia
  • 15 Krajów
  • 30.000+ Pokoji
  • 800+ Sal konferencyjnych
  • 6 marek w 3-4-gwiazdkowej kategorii nadrzędnej i poziomie równoważnym
Europa i Izrael
  • 217+ Hoteli
  • 19+ Państw
  • 105+ Miejsc przeznaczenia
  • 42.000+ Pokoji

Marki hotelowe

Leonardo Hotels
Hotele Leonardo serdecznie witają turystów, biznesmenów, weekendowiczów i uczestników konferencji, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Hotele Leonardo, zawsze znajdujące się w dogodnej lokalizacji, są doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy i zobaczenia tego, co każde miasto, miasteczko lub region ma do zaoferowania - idealne zarówno dla biznesu, jak i dla przyjemności. Wnętrza są zawsze niepowtarzalne, tętniące życiem i świeże, z dużą ilością uroku, a pokoje są zaprojektowane z myślą o komforcie, aby poczuć się jak w domu, gdy tylko rozłożysz walizkę.
Leonardo Royal Hotel Munich - LobbyLeonardo Royal Hotel Munich - Lobby

Historia Fattala

Leonardo Hotels stale się rozwija i to dzięki wizji i zaangażowaniu Davida Fattala, założyciela i dyrektora generalnego Fattal Hotels, oraz Daniela Rogera, dyrektora zarządzającego Leonardo Hotels.

David Fattal urodził się w 1957 roku w Hajfie w Izraelu i skończył zarządzanie, socjologię i pedagogikę na Uniwersytecie w Hajfie. Ponadto studiował również w Tadmor School for Hotel Management w Herzliya i uczestniczył w kilku kursach Cornell University w Nowym Jorku, USA. Swoją karierę zawodową w branży hotelarskiej rozpoczął w wieku 27 lat, gdy został mianowany dyrektorem generalnym prestiżowych hoteli Dan Accadia w Herzliya. Po objęciu kilku stanowisk kierowniczych, w 1996 roku David Fattal objął kierownictwo nad Africa Israel Hotels & Resorts Ltd., spółką zależną Africa Israel Investments. Dzięki jego kierownictwu koncepcja franczyzy międzynarodowej marki hoteli Holiday Inn została z powodzeniem wprowadzona na rynek izraelski. W 1998 roku David Fattal rozpoczął własną działalność gospodarczą, Fattal Hotel Management Company i otworzył pierwszy hotel tej sieci, Le Meridien Hotel Eilat. W 2005 roku Fattal Hotels podjął się rozbudowy swojego projektu hotelowego, inwestując w nieruchomości zlokalizowane w Europie: Leonardo Hotels został założony jako Europejski Oddział Hoteli Fattal. Obecnie sieć posiada ponad 150 nieruchomości w Belgii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach i Polsce. Hotele Leonardo będą kontynuowały ekspansję, koncentrując się na nieruchomościach hotelowych w Niemczech i innych ważnych europejskich miastach i stolicach.
Daniel Roger studiował hotelarstwo w Niemczech i Szwajcarii. Po uzyskaniu dyplomu objął kilka stanowisk kierowniczych w różnych niemieckich hotelach. W latach 2002 - 2005 Daniel Roger został mianowany dyrektorem generalnym sieci hoteli w Czechach. Od lutego 2006 roku z powodzeniem prowadzi Leonardo Hotels, europejskiego oddziału Fattal Hotels.

Zarządzanie

Siedziba główna Leonardo Hotels w Europie Środkowej znajduje się w Berlinie, w Niemczech. Z tego miejsca różne działy finansów, kadr, sprzedaży i marketingu, zarządzania projektami, jak również Revenue & E-Commerce codziennie skutecznie koordynują wszystkie operacje w całej Europie Środkowej.

Yoram Biton - Dyrektor Zarządzający w Europie Środkowej
Anke Maas - dyrektor ds. zasobów ludzkich w Europie
Dan Ogen - Dyrektor ds. technologii cyfrowych w Europie
Jean Buche - Dyrektor ds. zarządzania dochodami w Europie
Maher Nimer - Dyrektor Finansowy na Europę
Omar Jamil - wiceprezes ds. zamówień publicznych w Europie
Sandra Dreher - wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Europie
Susanne Benad - kierownik ds. eventów
Tamar Cohen - Group Legal Counsel