O nas
Zainspirowani przez naszych gości do tworzenia wartości i satysfakcji klientów

O Leonardo Hotels

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Francja, Rumunia, na Węgrzech, w Hiszpanii i we Włoszech. Portfolio hotelowe obejmuje 108 hoteli z ponad 17.000 pokojami, działających w 10 krajach i 47 miejscowościach docelowych. Rodzina marek składa się z Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels i Leonardo Limited Edition. Położone w centrum miasta, znane są z wysokiej jakości i standardów obsługi oraz stylowego wystroju wnętrz z regionalnymi akcentami. 

W każdym hotelu Leonardo goście i ich indywidualne życzenia i potrzeby są w centrum uwagi - z troską i uwagą o wszystkie małe szczegóły, które czynią pobyt gości tak bardzo wyjątkowym. To od zawsze kształtowało wizerunek naszej firmy. Tutaj każdy może się zrelaksować i poczuć swobodnie, niezależnie od tego, czy celem jego podróży jest biznes czy wypoczynek.

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Charakteryzująca się dynamicznym rozwojem, w Europie i Izraelu posiada 270+ hoteli z ponad 48.000+ pokoi w 117 miejscowościach i 20 krajach. Portfolio marek obejmuje: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Leonardo Limited Edition, Jurys Inn, Herods, U Hotels, 7 Minds, Rooms by Fattal, Fattal Terminal, Master Collection i Switch up. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.pl

Nasza wizja

Być pierwszym wyborem dla każdego, kto ceni sobie prawdziwą gościnność.

Nasza misja

Naszym pragnieniem jest zdobycie serc i umysłów naszych gości. Czynimy to poprzez zapewnienie wyjątkowej obsługi, tworzenie niezapomnianych doświadczeń i ciągłe kwestionowanie standardów gościnności.

Ponad 255 hoteli w ponad 117 miejscowościach
Najważniejsze fakty
Europa
  • 160+ Hoteli
  • 85+ Miejsc przeznaczenia
  • 15 Krajów
  • 30.000+ Pokoji
  • 800+ Sal konferencyjnych
  • 6 marek w 3-4-gwiazdkowej kategorii nadrzędnej i poziomie równoważnym
Europa i Izrael
  • 270+ Hoteli
  • 20+ Państw
  • 117+ Miejsc przeznaczenia
  • 48.000+ Pokoji

Marki hotelowe

Leonardo Hotels
Hotele Leonardo serdecznie witają turystów, biznesmenów, weekendowiczów i uczestników konferencji, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Hotele Leonardo, zawsze znajdujące się w dogodnej lokalizacji, są doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy i zobaczenia tego, co każde miasto, miasteczko lub region ma do zaoferowania - idealne zarówno dla biznesu, jak i dla przyjemności. Wnętrza są zawsze niepowtarzalne, tętniące życiem i świeże, z dużą ilością uroku, a pokoje są zaprojektowane z myślą o komforcie, aby poczuć się jak w domu, gdy tylko rozłożysz walizkę.
Leonardo Royal Hotel Munich - LobbyLeonardo Royal Hotel Munich - Lobby

Historia Fattala

Leonardo Hotels stale się rozwija i to dzięki wizji i zaangażowaniu Davida Fattala, założyciela i dyrektora generalnego Fattal Hotels, oraz Daniela Rogera, dyrektora zarządzającego Leonardo Hotels.

David Fattal urodził się w 1957 roku w Hajfie w Izraelu i skończył zarządzanie, socjologię i pedagogikę na Uniwersytecie w Hajfie. Ponadto studiował również w Tadmor School for Hotel Management w Herzliya i uczestniczył w kilku kursach Cornell University w Nowym Jorku, USA. Swoją karierę zawodową w branży hotelarskiej rozpoczął w wieku 27 lat, gdy został mianowany dyrektorem generalnym prestiżowych hoteli Dan Accadia w Herzliya. Po objęciu kilku stanowisk kierowniczych, w 1996 roku David Fattal objął kierownictwo nad Africa Israel Hotels & Resorts Ltd., spółką zależną Africa Israel Investments. Dzięki jego kierownictwu koncepcja franczyzy międzynarodowej marki hoteli Holiday Inn została z powodzeniem wprowadzona na rynek izraelski. W 1998 roku David Fattal rozpoczął własną działalność gospodarczą, Fattal Hotel Management Company i otworzył pierwszy hotel tej sieci, Le Meridien Hotel Eilat. W 2005 roku Fattal Hotels podjął się rozbudowy swojego projektu hotelowego, inwestując w nieruchomości zlokalizowane w Europie: Leonardo Hotels został założony jako Europejski Oddział Hoteli Fattal. Obecnie sieć posiada ponad 150 nieruchomości w Belgii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach i Polsce. Hotele Leonardo będą kontynuowały ekspansję, koncentrując się na nieruchomościach hotelowych w Niemczech i innych ważnych europejskich miastach i stolicach.
Daniel Roger studiował hotelarstwo w Niemczech i Szwajcarii. Po uzyskaniu dyplomu objął kilka stanowisk kierowniczych w różnych niemieckich hotelach. W latach 2002 - 2005 Daniel Roger został mianowany dyrektorem generalnym sieci hoteli w Czechach. Od lutego 2006 roku z powodzeniem prowadzi Leonardo Hotels, europejskiego oddziału Fattal Hotels.

Zarządzanie

Siedziba główna Leonardo Hotels w Europie Środkowej znajduje się w Berlinie, w Niemczech. Z tego miejsca różne działy finansów, kadr, sprzedaży i marketingu, zarządzania projektami, jak również Revenue & E-Commerce codziennie skutecznie koordynują wszystkie operacje w całej Europie Środkowej.

Yoram Biton - Dyrektor Zarządzający Leonardo Hotels Central Europe
Jan Heringa - Wiceprezes ds. rozwoju / innowacji / zarządzania projektami
Marton Langer - Dyrektor ds. zarządzania dochodami w Europie Środkowej
Sandra Dreher - wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu
Omar Jamil - wiceprezes ds. zamówień publicznych
Anke Maas - dyrektor ds. zasobów ludzkich
Dan Ogen - Dyrektor ds. technologii cyfrowych w Europie
Tamar Cohen - Radca prawny grupy
Molly Katz - Dyrektor finansowy na Europę Środkową